Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
72 posty 334 komentarze

Czas ucieka...

sgosia - Wśród rzeki zła szukam dobra, które jest w nas.

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dużo się mówi i pisze o kryzysie wiary, o pustoszejących kościołach. W mojej parafii wydarzyło się coś zupełnie odwrotnego, co dodatkowo obala teorię, że nie powinno się chrzcić małych dzieci i dać im samym wybrać, gdy będą dorosłe.

U nas wybrały…… przedszkolaki!

Od września do naszej parafii został przysłany nowy ksiądz, który dostał pod opiekę dzieci w przedszkolu. Miał uczyć tylko w najstarszej grupie, oczywiście tylko te dzieci, których rodzice wyrazili na to zgodę.

Okazało się, że katechezy były tak ciekawe, pełne zabawy, śpiewu, śmiechu i gry na gitarze, że po miesiącu DZIECI z wszystkich grup wymogły na rodzicach, by zapisali je na religię.

To był początek, bo zachwycone dzieciaki „przyciągnęły” również rodziców i starsze rodzeństwo na Msze święte odprawiane dla nich w południe.

Właśnie na taką Mszę św. trafiłam w pierwszą niedzielą Adwentu. Normalnie raczej wolę przychodzić, gdy głoszone jest kazanie dla dorosłych, zwłaszcza, ze mamy dobrych kaznodziei, ale tym razem tak wyszło, że tylko „dziecinna” godzina mi pasowała. Już wchodząc ze zdziwieniem zobaczyłam, że kościół jest szczelnie wypełniony dziećmi w różnym wieku i ich rodzicami. Zapytałam zakrystiana co się stało? Okazało się, że z tygodnia na tydzień i dzieci i rodziców przychodzi coraz więcej. To maluchy zachęciły do udziału w niedzielnym spotkaniu z Jezusem nie tylko mamusie i tatusiów. Początkowo tylko dzieci były pełne entuzjazmu, ale powoli i rodzice zaczęli zjawiać się w świątyni z przyjemnością.

Msza święta była rzeczywiście ciekawa. Dzieciaki w różnym wieku po czytaniach mszalnych zebrały się tłumnie pod ołtarzem i tam ksiądz zamiast kazania prowadził z nimi dialog, który był zarówno ciekawy, jak i zabawny. Dzieci spontaniczne reagowały na pytania. Słychać było, że wiele z nich ma sporą wiedzę religijną, czyli znając formułę ich Mszy św. chyba się do niej przygotowywały i co najważniejsze na pewno słuchały czytań. Potem następowała modlitwa spontaniczna, gdzie dzieci wypowiadały swoje intencje i tu też było słychać, ze wiedziały o co chcą prosić.

Z uwagi na to, ze rodzicom i dzieciom trudno jest przyjść na roraty rano, przeniesiono je na wieczór, a dzieci w formie serduszek przynoszą na nie dobre uczynki dla Jezuska. Podczas tych codziennych Mszy św. kościół też jest wypełniony. Zaczynają się one procesja dzieci z lampionami, w mrocznej świątyni, co powoduje niesamowity nastój.

Koszyk koło wieńca adwentowego przy ołtarzu wypełnia się serduszkami, a mnie serce rośnie, gdy widzę jak spełnia się pragnienie Jezusa – „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.”(Mar 10, 14)

  

KOMENTARZE

 • dzieci?
  A czy w kosciolach jest Jezus Chrystus?

  Nie, tam Go nie ma!!!

  Bo Jezus Chrystus jest Slowem Boga.

  A w kosciolach Slowa Boga nie usyszysz, gdybys nawet nalegala!

  Do kogo te biedne dzieci ida? Do czlowieka.
  Dzieci rowniez wierza w sw. Mikolaja, be zewszad im sie to wmawia.

  Nie sgosiu.

  Jestem jak najbardziej obiektywna, ale nie pojde na ustepstwa jesli chodzi o BOGA mego i Jego Slowo-Jezusa Chrystusa, ktory jest mym Panem, ktory nabyl mnie wlasna krwia na krzyzu.

  Glos twa religie inaczej.
  Katolicyzm nie opiera sie na Slowie Boga, lecz czlowieka w watykanie..., katechizmie...
  Macie tak wiele ksiag katolickich, wiec czerp z tych ksiag.

  Nie mieszaj Slowa Boga (od ktorego katolicyzm odszedl) ze slowem czlowieka (czym katolicyzm jest). Tak sie nie godzi.

  Nie mam nic przeciwko twej religii, dopuki nie zaczyna obrazac Boga w ktorego wierze, ktory dal nam Jezusa Chrystusa-Slowo Boga.

  Nie mozna dwom panom sluzyc.
  Nie mozesz czlowiekowi i Bogu sluzyc!
  To jest niemozliwe.
  Dokonaj wyboru i badz konsekwentna.
 • @bar-bara
  "Dokonaj wyboru i badz konsekwentna."
  .
  We wszelakiego rodzaju "magiach" IMIONA MAJĄ "MOC",
  Czemu TYLKO Twój(chrześcijan) Bóg "nazywa się"... Bóg???
  .
  [NIE jestem Świadkiem, dla jasności]
 • @bar-bara
  Św. Paweł m. in. w pierwszym liście do Tymoteusza napisał "Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi"
  Biblia jest pełna takich wezwań. Już pierwsi chrześcijanie tworzyli wspólnoty, czyli Kościół. Katolicyzm nie obraza Boga tylko go chwali. Modlimy się do Najwyższego w Trójcy Jedynego, nie do papieża, który notabene jest następcą św. Piotra. Przecież to Jezus ustanowił św. Piotra głową Koscioła, więc nie wyjeżdżaj tu ze swoimi racjami. Papież jest namiestnikiem Boga na ziemi i nie jemu katolicy służą, ale on Bogu wraz z katolikami służy. Nie powtarzaj dziwnych nauk, bo nie mają one nic wspólnego z prawdziwą wiarą, tylko z jakimś sekciarstwem.
  Wyboru dawno dokonałam.
 • @laurentp
  Bóg jest JEDEN. nie ma różnych bogów. Są rózne wyznania, ale de facto wszyscy wierzymy w tego samego Boga, tylko każdy inaczej. Nie mówię tu o sektach, które wymyślają sobie jakiś bożków, lub ich przywódcy siebie za bogów uważają.
 • @sgosia
  Nie powtarzam dziwnych nauk, lecz powtarzam po Slowie Boga. Nauka Slowa Boga nie jest sekciarstwem, jest PRAWDA!!!

  Twoj wybor mnie nie interesuje. Nie pisze na temat twojego wyboru.

  Pisze na temat tego co jest Biblii, a czego tam nie ma.

  Ponizej podaje wiele wersetow biblijnych, przeczytaj i wtedy zastanow sie kto opowiada nauki sekciarskie. Na pewno NIE JA.

  Modlitwy tak, kazdy z nas powinien sie modlic do Boga. Nie powinny to byc paciorki, powtarzane wkolo (rozaniec), pisze w Biblii dlaczego. Maja to byc nasze slowa z serca. Chrystus dal nam przyklad modlitwa 'Ojcze nasz'. Nie mamy sie modlic do ludzi. Modlitwa 'Zdowas Mario', tylko w pierwszej czesci jest biblijna, w drugiej jest nie tylko niebiblijna ale obraza Boga i Marie. Poczytaj co pisze:

  " Błogosławiona jesteś, któraś UWIERZYLA, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana. Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja PANA, i raduje się duch mój w Bogu, MOIM Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy UCZYNIL MI Wszechmocny. Święte jest JEGO imię - a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] DLA TYCH, co się GO BOJA." (Luk.1:45-50)

  Jezus Chrystus NIGDY nie ustanowil Piotra glowa Kosciola. KK stworzyl ta doktryne na jednym zdaniu, wyrwanym z kontekstu, z Ewangelii wedlug Mateusza 16:18.
  Ta doktryna zaprzecza calej nauce biblijnej. Po za tym tlumaczenie tego wersu jest zle. Petros to nie skala, petra to skala.

  Piotr (zaden apostol) NIC nie wiedzial o tym, ze on Piotr jest glowa koscila. Dlaczego?
  Dlatego, ze wiedzial, ze TYLKO Jezus Chrystus jest Glowa, Mistrzem, jedynym posrednikiem miedzy ludzmi, a Bogiem.
  Sprawdz co pisze Piotr, bo Piotr NIE pisze o sobie, lecz o Jezusie:

  " Zbliżając się do Tego, który jest żywym kamieniem, odrzuconym wprawdzie przez ludzi, ale u Boga wybranym i drogocennym, wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa. To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła - i kamieniem upadku, i skałą (PETRA) zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni. Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła."(1 Piotr 2:4-9)
  http://interlinearbible.org/1_peter/2-8.htm

  Doktryn nie powinno sie tworzyc na podstawie zdania wyrwanego z kontekstu i zle przetlumaczonym, by pasowalo do doktryny:
  " Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr (petros-kamien), i na tej Skale (Petra) zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą." (Mat.16:18)
  http://interlinearbible.org/matthew/16-18.htm
  http://concordances.org/greek/4074.htm
  http://concordances.org/greek/4073.htm

  Ta watykanska doktryna zaprzecza calej nauce biblijnej:

  " On będzie kamieniem obrazy i skałą potknięcia się dla obu domów Izraela; pułapką i sidłem dla mieszkańców Jeruzalem." (Iz.8:14)

  " Przeto tak mówi Pan Bóg: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień dobrany, węgielny, cenny, do fundamentów założony. Kto wierzy, nie potknie się."(Iz.28:16)

  " Jezus im rzekł: Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go. Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi. " (Mat.21: 42-45)

  "Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą." (Luk.2:34)

  " Dlaczego? Ponieważ zabiegał o usprawiedliwienie nie z wiary, lecz - jakby to było możliwe - z uczynków. Potknęli się o kamień obrazy, jak jest napisane: Oto kładę na Syjonie kamień obrazy i skałę zgorszenia, a kto wierzy w niego, nie będzie zawstydzony." (Rz.9:32,33)


  Nie ma sensu podawac wiecej.
 • @sgosia
  Sgosia, piszesz: " Już pierwsi chrześcijanie tworzyli wspólnoty, czyli Kościół."

  Pierwsi chrystusowi-'chrzescijanie' IE tworzyli Kosciola, to calkowicie niebiblijne.
  Zbierali sie razem na wielbienie Boga, nauce o Chrystusowej Dobrej Nowinie..., ale kosciola NIE tworzyli.

  " Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka W WAS? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. ŚWIATYNIA BOGA jest świętą, a WY nią jesteście.(...)

  Niech się przeto NIE chełpi nikt z powodu LUDZI.
  Wszystko bowiem jest wasze: czy to Paweł, czy Apollos, czy Kefas (Piotr); czy to świat, czy życie, czy śmierć, czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe; wszystko jest wasze,

  WY zaś CHRYSTUSA, a Chrystus - Boga."(1 Kor.3: 16,17 i 22,23)  Sgosia, piszesz:

  "Papież jest namiestnikiem Boga na ziemi..."

  To absurd. To nieprawda.
  Nigdy Bog nie ustanowil papieza-czlowieka Swoim namiestnikiem.
  Wlasnie w ten sposob obrazacie Boga.
  Nie powtarzacie po Slowie Boga, tylko po czlowieku w watykanie!
 • @laurentp
  Po pierwsze, to nie wiem czy dobrze zrozumialam twoje pytanie.

  Pisze po polsku, wiec nazywam Go Bog, ale jak pisze po angielsku nazywam God...

  Jest jeden Bog, wiec nie moze byc pomylki.

  Zreszta biblijnie rzecz biorac imie Boga to opis Jego cech charakteru, dlatego jest: Stworca, Wszechmocny, Swiety Ojciec, Alfa i Omega, Zbawiciel...

  [Dla jasnosci nie naleze do zadnej zorganizowanej religii, poniewaz zadna religia NIE umarla za mnie na krzyzu!
  Naleze z woli Boga Ojca, do mojego Pana Jezusa Chrystusa, ktory nabyl mnie na krzyzu. Jest on jedynym posrednikiem miedzy czlowiekiem, a Bogiem. Jezus Chrystus-Slowo Boga, to jedyna dla mnie prawda.]
 • @bar-bara
  1. Co widzisz nie Biblijnego w Zdrowaś Maryjo, przecież druga czesc to tylko prośba o modlitwę za nami.
  2. Jeśli uważasz, że w miejsce skała powinno być peła, to cała wypowiedź Jezusa traci sens Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego. Nikt Ci nie każe uznawac papieża. Jest dla katolików pierwszym po Bogu i kropka.
  Nasza dyskusja nie ma sensu, bo mamy zupełnie inne punty widzenia. Trudno dyskutować z kimś kto wie lepiej.
  Z Bogiem
 • @bar-bara
  Gdyby nie było apostołów i Papieży, dawno nikt by o Jezusie nie pamietał i nie miałybyśmy się o co kłócić.
 • @sgosia
  "Gdyby nie było apostołów i Papieży, dawno nikt by o Jezusie nie pamietał i nie miałybyśmy się o co kłócić."
  ------------------------------------------***------------------------------------------

  Zapomnialas o Slowie Boga, o Duchu Prawdy, o Wszechmocy Jego...
  Pamietasz o czlowieku, marnym, grzesznym czlowieku.
  Jezus Chrystus nazwal Piotra szatanem. Wiesz dlaczego?
  W sprawach Boga nie mysle po ludzku. Nie poddaje sie czlowiekowi, bo czlowiek w sprawach Boga NIE jest autorytetem.

  ---------------
  Sgosiu, piszesz:
  "1. Co widzisz nie Biblijnego w Zdrowaś Maryjo, przecież druga czesc to tylko prośba o modlitwę za nami."

  Slowo uczy, ze nie mamy sie NIGDY modlic do stworzenia-czlowieka, na dodatek czlowieka, ktory umarl.
  Maria nie zyje od blisko 2000 lat.
  Do zmarlych modlitwa jest zabroniona w Biblii, zwracanie sie do zmarlych jest zabronione przez Boga.
  Jestem wierna Bogu.
  Nie mozna wierzyc w Boga i nie byc mu wiernym.
  ------------------

  Sgosiu, piszesz:

  ". Nikt Ci nie każe uznawac papieża. Jest dla katolików pierwszym po Bogu i kropka.
  Nasza dyskusja nie ma sensu, bo mamy zupełnie inne punty widzenia."

  Masz racje. Dla katolikow papiez jest pierwszy.

  Dla mnie zaden czlowiek, tylko Bog, tylko Zbawiciel, tylko Wszechmocy...
  Zaden czlowiek do piet Mu nie dorasta.

  Dlatego, poniewaz wierzysz czlowiekowi-papiezowi, nasze poglady beda sie zawsze rozic.
  Nie chce dyskusji. Bo nie mozesz dyskutowac ze Slowem Boga, ktore cytuje.
  Mozesz tylko sie poddac Biblii i Bogu, albo sie nie poddac.
  Jak zrozumialam poddalas sie czlowiekowi - zamiast Slowu Boga.

  Twoj wybor.
 • @bar-bara
  Mam prośbę skończ mnie "nawracać", bo nic tu nie wskórasz. Wiarę katolicką wybrałam mając 20 lat i wiem co wybrałam.
  Mój wybór - Amen.
 • @sgosia
  Usuń komentarz tego kerenora, sgosiu, proszę, bo herezje tego satanisty na Twoim blogu są jak jakiś paskudny dysonans.
 • @sgosiu, Rebeliantka prosi cie o usuniecie wpisu
  A jeden z jej 'Legionu' space tak obrazil Biblie-Slowo Boga, nazwal Slowo Boga:
  gramatycznymi konstrukcjami, które chcąc-nie chcąc koślawia Prawdę.

  Slowa Boga sie NIE usuwa. Mozna sie nie zgadzac z interpretacja tego, ktory cytuje Slowo Boga, ale nie mozna (jesli sie wierzy w Boga) usuwac Jego Slowo, czyli cytaty z Biblii. Mozna nawet usunac caly wpis OPROCZ cytatow ze Slowa Boga.

  Ja mam znajomych katolikow, protestantow...
  Nie zgadzamy sie co do interpretacji Slowa Boga, ale nikt nigdy nie nawoluje by odrzucic, usunac wpis zawierajacy Slowo Boga.

  Wystarczy powiedziec ' nie bede z toba na ten temat dyskutowal', co w gruncie rzeczy sgosiu zrobilas i co ja szanuje.
  Dlatego juz z toba nie dyskutuje.
 • @bar-bara
  Usunęłam, bo kontekst był obraźliwy dla Słowa Bożego. na to nie mogłam pozwolić. Twoich wpisów, mimo że się z nimi nie zgadzam, nie usunęłam.
  Pozdrawiam
 • @bar-bara
  bar-bara:
  "Papież jest namiestnikiem Boga na ziemi..."

  To absurd. To nieprawda.
  Nigdy Bog nie ustanowil papieza-czlowieka Swoim namiestnikiem.

  NB:
  Zdaje się, że mieszasz pojęcia. Zastanów się, jakim namiestnikiem był/jest Jezus Chrystus! To nie ktoś stojący z pejczem i każący to i tamto.
  To ktoś nauczający jak dojść do Boga.
  Kojarzysz "namiestnika" z kimś kto wymaga i korzysta ze swoich praw. Czy naprawdę tak widzisz rolę Jezusa?
  Namiestnikiem Jezusa jest każdy kapłan głoszący Słowo i doprawdy nie rozumiem dlaczego jedynym, którego ma się tego zabronić ma być papierz.
  Namiestnictwo papiezą to obowiązki. Profity wynikają ze struktury kościoła i są dobrowolnymi datkami wiernych.

  A może się mylę?

  kłaniam się
 • @bar-bara
  Sgosia:
  ". Nikt Ci nie każe uznawac papieża. Jest dla katolików pierwszym po Bogu i kropka.
  Nasza dyskusja nie ma sensu, bo mamy zupełnie inne punty widzenia."
  Bar-bara:
  "Masz racje. Dla katolikow papiez jest pierwszy.

  Dla mnie zaden czlowiek, tylko Bog, tylko Zbawiciel, tylko Wszechmocy...
  Zaden czlowiek do piet Mu nie dorasta."
  NB:
  Czy Twoja wiedza o katolicyzmie mówi, że papież "dorasta do pięt Bogu"? A kto tak powiedział, gdzie i kiedy?
  Sgosia wyraźnie napisała, że "pierwszy po Bogu". Nie najlepiej napisała, bo pierwszy wśród żyjących po Bogu. Dla mnie na przykład ważniejsi są święci, choć są wyróżnieni jedynie przez ludzi. Za to przez mądrych i dobrych ludzi są wyróżnieni, a to pozwala traktować ich poważniej niż żyjących.
  Papież jest pierwszy w sprawach wiary, choćby dlatego, że ma najlepszych fachowców od wiary, takich którzy zgłębiają wiarę około 2000 lat. To jest jednak duży argument.

  Obawiam się, że Twój dogmat zasłania Ci znaczenie słów.

  kłaniam się
 • @Niegdysiejszy
  Może źle to ujęłam - pierwszy po Bogu z żyjących, bo jest "kapitanem Jego łodzi".
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej